Idealnie na dzisiejsze niedzielne śniadanie wjechał nowy film od Bacemint – ZEPHYR3.0. Dla tych którzy w dzieciństwie zamiast grać w gry komputerowe zbierali karteczki z Kelly Family czy NSYNC, spieszę z wyjaśnieniem czym jest tytułowy Zephyr.

̶Z̶e̶p̶h̶y̶r̶ ̶t̶o̶ ̶n̶i̶c̶ ̶i̶n̶n̶e̶g̶o̶ ̶j̶a̶k̶ ̶s̶t̶a̶r̶a̶ ̶g̶r̶a̶ ̶v̶i̶d̶e̶o̶,̶ ̶k̶o̶s̶m̶i̶c̶z̶n̶a̶ ̶s̶t̶r̶z̶e̶l̶a̶n̶k̶a̶ ̶n̶a̶ ̶D̶O̶S̶’̶a̶ ̶w̶y̶d̶a̶n̶a̶ ̶w̶ ̶1̶9̶9̶4̶ ̶r̶o̶k̶u̶ ̶n̶a̶d̶ ̶k̶t̶ó̶r̶ą̶ ̶r̶o̶d̶z̶e̶ń̶s̶t̶w̶o̶ ̶z̶ ̶F̶i̶l̶a̶d̶e̶l̶f̶i̶i̶ ̶s̶p̶ę̶d̶z̶i̶ł̶o̶ ̶n̶a̶j̶w̶y̶r̶a̶ź̶n̶i̶e̶j̶ ̶s̶e̶t̶k̶i̶ ̶g̶o̶d̶z̶i̶n̶.̶ ̶

Edit: Po małych dochodzeniu okazało się, że nazwa została jednak zaczerpnięta z błędnie wypowiedzianej (w reklamie TV) nazwy pistoletu do konsoli Nintendo Entertainment System – Zapper.

Trzecia część cyklu jest jednocześnie najdłuższą (dłuższa niż dwie poprzednie razem wzięte), najlepszą i najbardziej dopracowaną odsłoną serii.

Nie od dzisiaj wiadomo, że bracia Kelso są turbo nerdami więc intro kupiło mnie momentalnie. Widać i czuć tutaj dużą miłość do gier z tamtej epoki oraz jedynego prawilnego systemu hehe, co tu dużo pisać – Nintendo 4 life!

W produkcji jak zwykle wszystko jest nienaganne: ubiór, soundtrack, nagrywka i triki. Nie wiem jak oni to robią, że po ponad 20 latach jazdy dalej są w stanie wymyślać nowe rzeczy. Dawno nie byłem w stanie nazwać tylu nowych trików z jednej produkcji. Nie mówiąc już o tym, że połowa z nich na papierze prezentowałaby się dosyć miernie, ale w wykonaniu Kelsiaków…video game level shit. Oprócz shuffli i jego wariacji bracia zaczynają też pogłębiać swój romans z wizard skatingiem. Mocno kibicuje tej parze, a raczej trójkątowi.

Jeżeli nie wiesz jak się ubierać i jakie triki robić żeby być na czasie i chciałbyś zabłysnąć na najbliższej ustawce to nie ma nic prostszego jak odpalenie nowego video Baceminta i podpatrzenie chłopaków! Jeżeli znajdzie się ktoś kto Cię nie spropsuje to najprawdopodobniej będzie oznaczać to że:

a) jest ze Szczecina

b) nosi damskie spodnie

c) obie odpowiedzi są poprawne

Jak zawsze wraz z nowym video równolegle wjechał świeży drop ciuchów. Idzie zima więc oprócz bluz i koszulek można zaopatrzyć się w grubą czapkę oraz dresy. Nie znajdziemy tutaj co prawda szalonych grafik jak to miało miejsce przy Spacemint czy Black Hole, ale mamy za to klasyczne loga i małą zabawę kolorami. 

Wyjątek stanowi tajemnicza przezroczysta bluza, nie bardzo rozumiem o co tutaj chodzi:

Ogólnie fajnie, ale przy trzeciej już części serii odnoszącej się w jakiś sposób do 8 bitowych gier video aż prosi się o kilka grafik nawiązujących do nich. Szkoda też, że ciuchy dostępne są tylko na oficjalnej stronie co mocno utrudnia ich zakup, ale taka już jest specyfika tego brandu.