Od czasu „Afery wrotkowej”, czyli odejścia Montre Livingstone’a z USD i szerszego promowania swojej jazdy na wrotkach, na nasz mały rynek wkradł się nowy, tajemniczy gracz – firma Disroyal Distribution. Pod swoja pachą maja między innymi firmę Gawds i kolejną enigmę – firmę Iqon.

Jak możemy przeczytać na ich stronie „Focused on aggressive and urban skating, IQON’s unwavering goal is to offer innovative, high-quality options for the toughest inline skating segments.” – mogło by to sugerować, że szykuje się poważny gracz na naszej scenie. Jak możemy wyczytać na stronie – firma jest powiązana z marką Powerslide.

Co ciekawe, cała narracja firmy zbudowana jest wokół powrotu, ale muszę się przyznać, że pomimo pilnego obserwowania rynku, nie kojarzę takiego tworu z lat 90tych.

Na ich stronie możemy już nawet zamawiać rolki, ale póki co są to jakieś mockupowe obrysy, które nic nie mówią nawet o samym wyglądzie rolek. Cenowo wygląda to zabójczo – jeden model za 600 eur boot only, drugi za 200 euro. Ceny wskazywały by na użycie carbonu, przynajmniej w tym pierwszym modelu. Również zarys rolki wygląda jak coś carbon-look-alike. Rolkowi szpiedzy wyśledzili na insta Montre zdjęcie jednego z modeli. Który to jest but i czy ostateczny tego nie wiadomo, ale na pewno lepszy niż wrotki.

W necie buszuje zdjęcie rolki – czy prawdziwe tego nie wiemy, ale wygląda totalnie jak USD Carbon – to by było trochę rozczarowanie bo oznaczało by jedynie zmianę loga na rolce.

Co ciekawe firma Iqon ma zabójczo szeroki asortyment. Znajdziemy u nich między innymi przedziwne szyny Decode, w wielu wersjach. Jak możemy zobaczyć na zdjęciach szyny te można będzie ustawić w różne opcje jako 3 kołowe, 5 kołowe, z rockerem lub bez, a nawet na antirocker i freestyle (po zakupie gigantycznego grindblocka). Pytanie dlaczego ktoś miał by chcieć grindować na aluminiowej płozie 90 mm freestyle?

Jeżeli chodzi o koła to tutaj ponownie natrafiamy spory asortyment. Z agresywnych mamy 3 rozmiary i obydwa z płaskim profilem. Nie wygląda to na nic z fabryki Matera (UC, Dead, Konjure). Opis kółek zapowiada pojawienie się kolejnych modeli, więc może pojawi się coś bardziej z okrągłym profilem. Bardzo duży wybór kół pojawia się jeżeli chodzi o rekreację/fitness i tutaj fajną opcja są kołka EQO, które zgodnie z opisem maja być wykonane z materiałów recyclingowych i być bardziej eko-friendly.

Na stronie możemy zakupić również szeroki wachlarz odzieży, niestety ponownie są to głownie mockupy, co zwłaszcza w przypadku ciuchów wydaje się ekstremalnie dziwnym posunięciem. Bluzy, torby koszulki, czapki, to wszystko co z logiem Iqon możemy nosić na swoim ciele.

W zakładce „Team” widnieje na razie jedynie Montre, na pewno jeden z najlepszych w branży, ale jednocześnie jeden ze słabszych jeżeli chodzi o jakość contentu który produkuje.

Co mnie w tej całej akcji zaskakuje najbardziej to olbrzymia ilość asortymentu dość nieznanej firmy. Postanowiłem się skontaktować z dystrybutorem PS – Mirasem aby dowiedzieć się czegoś ekstra.

„Tak potwierdzam, jest to firma powiązana z Powerslidem. Nie do końca mogę powiedzieć jak daleko sięgają te powiązania ale istnieją. Produkty firmy będą dystrybuowane w bardziej bezpośredniej formie niż produkty firmy PS. To jest całkiem nowa rozkmina, która ma być bardziej ukłonem w stronę riderów i pomóc bardziej ich supportować”.

Trochę mi to pachnie jakimś wpływem Thema i modelu sprzedaży, który Jon Julio uprawia. Czekamy w takim razie z niecierpliwością co dalej.

Zapraszamy do odwiedzenia ich strony i wyrobienia sobie własnego zdania

https://disroyal.com/