Chociaż jazda na rolkach może się wydawać sportem indywidualnym, to nie ma się co czarować, że najlepsze sesyjki mają miejsce kiedy Twój ulubiony ziomal czeka z ręką gotową do bicia piony, lub kiedy między kolejnymi trikami porobić jakieś jajety . Po roleczkach fajnie sobie razem skoczyć na rolkową szamkę i pogadać kto, co i dlaczego. Wspólnego melka czy wyjazdu chyba nie trzeba nikomu reklamować. Porządna, zgrana ekipa na rolkach to najlepsze co może być! Dlatego postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć rolkowej Polsce i wziąć pod lupę najaktywniejsze bandy. Oczywiście są to spostrzeżenia totalnie subiektywne, więc obrażanie się w przypadku pominięcia Twojej ekipy jest zabronione. Przed Wami rolkowe ekipy które zasługują na uwagę w 2021

Ekipa #2: Streetfest Szczecin

Szczeciniaki to jedna ze starszych ekip w tynaszym zestawieniu. Wprawdzie chłopaki aktywni od wczesnych 2000, to swoja nazwę przyjęli po zawodach z 2013 roku, które chyba miały być cykliczne, ale nie były … cały czas czekamy!!! Szczecińska ekipa zawsze była trochę wyalienowana, ale w takim pozytywnym tego słowa znaczeniu, mieli swój świat, swoje sprawy i swoje żarty. Wydawali się jednak przy tym bardzo zgrani i mocno zżyci i to mi się zawsze u nich podobało. W moim subiektywnym odczuciu, to szefem ekipy od zawsze był Michał Lewandowski, odpowiedzialny za stronę filmową szczeciniaków, dodatkowo wspierany przez niezwykły talent swojego brata Tomka. Poniżej jedna z ich produkcji z 2008 roku.

Największa „sława” ekipy przypadła chyba na okres kiedy Michał”Gizmo” Michalina prowadził w Szczecinie sklep rolkowy „Cube” i można powiedzieć, że wtedy Szczecin był na ustach wszystkich 🙂 . Do dziś zachował się blog sklepowy, z dość ciekawymi materiałami.

Cube Blog

Po zawodach Streetfest, trochę o chłopakach przycichło. Od zawsze byli trochę przyczajeni, ale tu już pachniało ostatnim namaszczeniem. Jednak ostatnio coś się u nich ruszyło mam wrażenie, pojawiła się większa aktywność, jakiś edicik nawet wjechał, reprezentacja na Rollfeście się pojawiła, jest nadzieja na powrót do rolkowej familii.

Na ten moment w szeregi aktywnych ekipiarzy zaliczamy: Michał&Tomek Lewandowscy, Kuba Wajs, Bartek Kostrzyn, Domik Rycerz, BIlly i Janek. Trzeba przyznać że młodego(jak na nasze standardy) Kubę mamy okazję oglądać zdecydowanie za rzadko, a mamy tu do czynienia z prawdziwym talentem.

Jeżeli rozmawiamy o szczecińskiej ekipie, nie sposób nie poruszyć kwestii odzieżowej. Nie wiem czy w jakimś innym zakamarku świata jest tak dużo mężczyzn w tak wąskich spodniach. Średnia szerokość nogawki u mężczyzn w szczecinie wynosi 10,5 cm. Te cyfry są naprawdę zatrważające! Średnią ekipy trochę podciąga Bartek Kostrzyn, ale on niestety nie posiada długich spodni.

Aktualnie, ze względu na porę roku, jazda chłopaków odbywa się głównie w garażu, suto wyposażonym w różnego rodzaju metal. Tutaj mała ciekawostka – garaż w którym jeżdżą nie jest w żaden sposób związany z żadnym z nich, maja po prostu kod do drzwi. Trzeba przyznać, że farcik wyjątkowy, bo mnie nawet w moim garażu gonią.

Trzymamy kciuki za szczecińskie rolki, ekipa wygląda na naprawdę zgraną i widać, że się dobrze bawią, a to jest cenione najwyżej. Trzymamy również kciuki odzieżowe, żeby wreszcie się więcej miejsca zrobiło w nogawkach na prawdziwy, męski sprzęt!