Chociaż jazda na rolkach może się wydawać sportem indywidualnym, to nie ma się co czarować, że najlepsze sesyjki mają miejsce kiedy Twój ulubiony ziomal czeka z ręką gotową do bicia piony, lub kiedy między kolejnymi trikami można porobić jakieś jajety. Po roleczkach fajnie sobie razem skoczyć na rolkową szamkę i pogadać kto, co i dlaczego. Wspólnego melka czy wyjazdu chyba nie trzeba nikomu reklamować. Porządna, zgrana ekipa na rolkach to najlepsze co może być! Dlatego postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć rolkowej Polsce i wziąć pod lupę najaktywniejsze bandy. Oczywiście są to spostrzeżenia totalnie subiektywne, więc obrażanie się w przypadku pominięcia Twojej ekipy jest zabronione. Przed Wami rolkowe ekipy które zasługują na uwagę w 2021!

Hop Hop Damiany

O Bocheńskiej ekipie usłyszałem po raz pierwszy z 7 lat temu. Zupełnie nie wiadomo było co myśleć. Dziwna nazwa, trochę kiczowaci, zdawali się zupełnie nie przejmować zewnętrznymi opiniami. Z czasem zacząłem szanować ich coraz bardziej, widziałem u nich tę pierwotną zabawę , którą kiedyś miałem na osiedlu z Erykiem i ArturemG(TH154eva). Jak słusznie niedawno zauważył Przemek Madej „oni reprezentują taką prawdziwą old schoolową zajawę” Ciężko się nie zgodzić. Kiedy oglądamy ich produkcję to aż bije z nich naturalność, nie ma tam pozerstwa, jest fun. Ostatnia akcja z ogłoszeniem nowego członka ekipy – Nea, to jest mistrzostwo świata, które pokazuje ich dystans i podejście do sprawy.

No ale skąd ta nazwa? Zapytaliśmy samego szefa czyli Marcina”Miodka”Chmielarskiego.

Origin nazwy naszej ekipy stanowi zlepek dwóch kmin które powstały w naszym gronie. W latach 2005-2010 nie nazywaliśmy siebie Damianami. Natomiast ze względu na obserwacje znanych nam Damianów, uznaliśmy że są to specyficzne i zakręcone typy, wobec czego początkowo określenie kogoś DAMIANEM miało pejoratywny wydźwięk. „Nie masz czasu na rolki? Ale z Ciebie Damian!” „Stary ale to zdamianiłeś”. Z czasem jednak wszyscy nabrali do siebie dystansu i zrozumieliśmy, ze każdy z nas jest Damianem, nawet Damian który do nas dołączył po latach. Przedrostek HOP HOP stanowił z kolei klasyczne przywitanie na bocheńskim skateparku, który w latach 2005-2011 znajdował się w środku zalesionego parku. Miejscówka znajdowała się na szczycie wzgórza i każdy w połowie drogi na spot wrzeszczał „hop hop” by sprawdzić, czy ktoś juś siedzi na miejscówce. Jeśli ktoś już katował na miejscówie, odpowiadał HOP HOP. Po zlikwidowaniu tamtego spotu w latach 2011-2014 rolki niemal umarly w Bochni. Odrodzenie zaczęło się w chwili, gdy odzyskałem zaginione materiały ze złotych lat rolek w BCH (2006) i zmontowałem edit, który w moim zamyśle miał stanowić nostalgiczne wezwanie do reszty ekipy mające na celu sprawdzić, czy ktoś ma jeszcze zajawę na roleczki w BCH. Nazwa editu na tyle się przyjęła, ze ostatecznie stała się nazwa ekipy.

Ciekawostką jest, że jedyny Damian w ekipie dołączył kiedy już się nazywali Hop Hop Damianami 🙂

Aktualnie ekipa składa się z : Marcin „Miodek” Chmielarski, Damian „Damian” Drabiak, Wiktoria „Wixa” Kobyłecka, Tomasz „Tomeczek” Krzywda raz nowy nabytek Kamil”Neo”Nowaczek. Obecność kobiety w męskiej ekipie rolkowej jest niezwykle rzadka, więc i na tym polu Hop Hop Damiany punktują ponad przeciętną.

Kolejne punkty zdobywają u mnie ciągłością konkretnych produkcji filmowych, co w czasach insta klipików nie jest jakieś mega oczywiste. Szefo Miodek stara się wypuszczać regularnie filmidła i trzeba przyznać , że jest w tym coraz lepszy.

Na maksa zazdroszczę im ich DIY spota, takie miejsca naprawdę robią super klimat i pozwalają na chilową jazdę a to nie jest zawsze łatwe kiedy parki mamy opanowane przez hulajnogi. Tutaj kolejna ciekawostka – spot znajduje się w miejscowości Damienice! Jak to możliwe?

Bochnia to konkretny bastion tego co w rolkach najważniejsze – zabawy. Jestem fanem ekipy i mam nadzieję że pozwolą mi być nim nadal, dalej będą działać i może troszkę więcej wyjeżdżać poza Małopolskę. Do zobaczenia!