Obchodzimy właśnie międzynarodowy Dzień Kobiet, więc nie sposób oddać dziś „czasu antenowego” nikomu innemu niż naszym ulubionym rolkarkom! Nie ma co ukrywać, że nie tylko w rolkach, ale i w sporcie ogólnie contentu z udziałem dziewczyn jest dużo, dużo mniej. Byłoby ekstra, gdyby zaczęło przybywać go jeszcze więcej, dlatego na motywację przygotowaliśmy małą kompilację dziewczyńskich klasyków aggressive.

1. Martina Svobodova w Opinions.

W zeszłym roku, po (chyba) 12 latach, powróciła słowacka gwiazda sceny inline – Martina Svobodova. Żeby nie było – dalej jest w eleganckiej formie, jeżeli chodzi o jazdę, ale wszystko co zobaczycie w poniższej sekwie sprawi, że i dla Was stanie się oczywiste dlaczego wybraliśmy właśnie ją! Nie jedna MMZP objawi się tam Waszym oczom.

2. Grażyna Wratny i Stephane Mosselmans w Barcelonie

Jak zawsze u nas, nie mogło zabraknąć lokalnego akcentu, dlatego przed Wami legenda warszawskiej sceny rolkowej – Grażyna. Oczywiście dziś jesteśmy tylko o dziewczynach, więc zamykajcie oczy na każdym klipie Stephane’a, męża Graży!!!

3. Sesyjka z Coco Sanchez

Zostając przy dobrej pogodzie, ale na innym kontynencie, Coco pokazuje jak bardzo zmiażdżyłaby wszystkich autorów properpants.pl, jeżeli chodziłoby o jazdę w bowlu. Trzeba sobie powiedzieć, niczym Trzeci Wymiar – dla nas Coco ma stajla.

4. Kaya Turski w Road To Nowhere

Zostajemy w Stanach Zjednoczonych, ale tym razem w klimacie, którym zakochał się niejeden i jak widać niejedna, czyli gitarowym Road To Nowhere. Kaya miała w nim mega konkretną sekwę, którą otwiera seria równie konkretnych mat. Nie ma tu miękkiej gry. Btw, kto wiedział, że Kaya jest Kanadyjką polskiego pochodzenia i ma 8 medali z zimowych X-Games w slopestyle? NAJS.

5. Kay Luz w Up2NoGood

Kay o dość wzorzystym nazwisku na luźno i na stylówie daje sobie w jeszcze świeżej produkcji z USA – Up2NoGood. Bardzo przyjemna, kreatywna jazda, czyli to co serio lubimy. Wyjątkowo, aby obejrzeć wspomnianą sekwę trzeba przenieść się na IGTV – Post udostępniony przez @kay.luz.

6. Chynna Weierstall – street profile

Nie wyobrażam sobie tak długiego procesu zbierania clipów, bo aż 3 lata zajęło Chynnie zbieranie materiału do tego montażu. Być może był on zbierany przy tzw. okazji, albo po prostu jest to zlepek z tego co było. Tak czy siak opcję leniucha nadrabia tu zawartość, bo zobaczycie tu mega techniczną jazdę i triki, które sprawiłyby mega trudność niejednemu pro. A przy okazji, jedna z lepszych stylówek na dzisiejszej liście.

7. Michelle Steilen dla Bones Bearings

Kto śledzi świat wrotek (my nie bardzo hehe) ten wie, że Michelle to legenda. Na tyle popularna, że wielu rolkarzy zna jej wyczyny, bo są po prostu mega imponujące i całkiem zbliżone do tego co my wyprawiamy. Bez żadnego passive-aggressive (bo to nie aggressive), wygląda to po prostu cool! Przy okazji luźna ciekawostka, Michelle jest dziewczyną cenionego rolkarza Miguela Caminy, co zapewne oszczędza sporo czasu w znalezieniu kogoś na ustawkę na rampie 🙂

8. Stephanie Richer z kompilacją klipów

Nie tylko wśród kolesi bywają w sporcie postacie na tzw. napince. Stephanie jak na francuską riderkę przystało, ceni sobie jazdę w stylu spin to win i trzeba przyznać, że w tej kategorii ciężko było jej dorównać. MMZP, technika, styl, było wszystko. Niestety na pewnym etapie zabrakło czystej zajawy do rolek, bo z czasem, jak sama podawała Stephanie, zjadła ją presja bycia pro i odpuściła sobie jazdę całkowicie. Później, na jej IG, można było zaobserwować jakieś suchary, gdzie razem z Romanem Abrate lała z new wave’u. Pozostał mi po tym lekki niesmak, ale puszczam to w niepamięć razem z odtworzeniem tego montażu!

9. Patrycja Najda – Wicked Lady

Wracamy na lokalny rejon, tym razem do Patrycji, prawdopodobnie najaktywniejszej polskiej riderki, a przy okazji w tym rankingu zdecydowanie rządzącej odzieżowo. Widać, że Patrycja ma mega zajawę i trzymam kciuki za jej dalszy progress! Oczywiście to tak w ramach Dnia Kobiet, nie mam kwiatów, to niech będzie na słodko!

10. Mery Munoz z promo kół Undercover

Na koniec wracamy do słonecznej Barcelony i już dużo węższego zestawu spodniowego. Mery dostarcza naprawdę sporo contentu swoim sponsorom, a fanbase’u np. na IG może pozazdrościć jej wielu prosów (nawet razem wziętych hehe). Dużo streetu i ciężkich hiszpańskich spotów.

Wszystkiego najlepszego dziewczyny! 🌷