W pierwszej połowie września na Łotwie po raz 13 odbył się jeden z ciekawszych contestów jaki oferują nasi sąsiedzi – A.L.N.I.S. Są to zawody z długą tradycją, które nie raz odbywały się na streecie, ale w tym roku ponowie zorganizowane zostały na prywatnym terenie naszych przyjaciół, co jak widać zapewnia pełen klimacik i odcina np. szansę na wyrzucenie z miejscówek. (Po ostatnim Rollfeście potwierdzamy, że wybór spotów obok siebie to jednak całkowita klasa i wygoda dla riderów.)

Dobrze widzieć, że w covidowych czasach udaje się jeszcze organizować takie eventy i miejmy nadzieję, że od lata przyszłego roku będą się one odbywały bez zamotek z podróżami, obostrzeniami itp. A.L.N.I.S. (z łotewskiego – łoś) to zdecydowanie kierunek godny uwagi.

Jak wiadomo na Łotwie (a może i w Europie) nie ma równego Nilsowi, ale trzeba przyznać, że reszta ekipy również prezentuje na maksa przyzwoity poziom.

Przechodząc jednak do wisienki w cieście – sprawdźcie szybką wideo relację od Agrisa Čaursa na profilu Therolling (niegdyś rolling.lv).

A.L.N.I.S 2020 / official video

13 years in a row! #ALNIS2020 was a beauty! It was powerful and one to remember. Thanks everybody for coming out, shredding and supporting. See you all next year! video by Agris Čaursmusic by Oriole—Sponsored by VEF KVARTĀLS, Latvijas Skrituļslidošanas federācija, Mind Work RampsSupported by Hedonskate, Kalve Coffee, Roces,Zemgus Poligrāfijas Serviss, The Spot / Center, Blade Life

Opublikowany przez Therolling Poniedziałek, 12 października 2020

Wyniki przedstawiają się następująco.

PRO
1. Justas Karčauskas
2. Raimonds Prūsis
3. Valters Grasmanis

JUNIOR / AM
1. Kristaps Ladusāns
2. Patriks Krastiņš
3. Kristofers Rudzāts

BEST TRICK
Edgars Rozentāls