Social media zmieniły wszystko. Również nasze industry. Można napisać o nich wiele, ale dzisiejszy wpis będzie luźniejszy i skupię się w nim tylko na Instagramie, a dokładnie na 10 najciekawszych wg. mnie obecnie prowadzonych tam kontach rolkowych, które w jakiś sposób wyróżniają się z tłumu tysięcy innych. Lista jest w 100% subiektywna. Nie znajdziecie na niej tak oczywistych postaci jak Alex Broskow i Nick Lomax czy reposterów contentu typu bladelive.tv bo zna i śledzi je każdy. Starałem się znaleźć konta mniej popularne oraz takie, które są aktywne – dużo fajnych instagramów z biegiem czasu przestało być aktualizowane więc nie ma sensu ich tu przytaczać. Kolejność przypadkowa.

  1. seansyaboy*

Jeśli zastanawialiście się kiedyś jak wyglada rolkarskie niebo to podwórko Sena Smitha jest odpowiedzią na to pytanie. Jego wyobraźnia w budowie przeszkód nie zna granic: rainbow prail, snake prail czy yyy, no właśnie – nawet nie wiem jak resztę z nich nazwać. Poza tym przeszkody to jedno, a to co na nich wyprawia to inna sprawa. Follow jak się patrzy.

*pech chciał, że dzień przed publikacją tego artykułu Seanowi usunęli konto, które zapewne zostanie wkrótce przywrócone, dlatego powyżej chwilowo repost z konta USD.

2. bladeroom101

Każdy z nas chociaż raz w swoim życiu popełnił błąd i ma na koncie „setup wstydu”. Genialna wizja w głowie, która niestety – delikatnie mówiąc – w realu nie prezentowała się już tak dobrze. Pamiętam swoje białe USD Classic Throne’y Aaron Feinberg potraktowane czerwonym lakierem do zderzaków, którym pikanterii dodawały czarne Kizery Type M z różowym h-blockiem. No, ale po wizycie w bladeroomie okazuje się, że rolkarze wpadali i nadal wpadają na dużo gorsze pomysły. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

3. olderblader1984

Na pierwszy rzut oka to kolejne konto jakiegoś dziada, który powrócił do jazdy po kilkunastoletniej przerwie. Jednak co wyróżnia Olliego Robertsa to jego genialna seria „A Brief History Of” w której przy pomocy info grafik opisuje szczegółowo historie takich marek jak Oxygen, K2, Salomon czy USD. Kopalnia wiedzy i ciekawostek. Know your roots!

4. rspizer

Skoro o dziadach mowa to nie można nie wspomnieć o Roadhouse’ie czyli Randy Spizer’ze – role modelu, prawdziwej nastoletniej ikonie naszego sportu z przełomu lat 90-2000. Posiadacz pierwszej w historii sekwy rolkowej zniknął na lata, aby w ostatnim czasie powrócić na full zajawie po ówczesnym zrobieniu formy na siłce. Jak widać zbliżające się 40 urodziny nie są dla niego żadną wymówką. Można? Można.

5. dsypher

Chris Doughty to filmowiec z UK, który na swoich archiwalnych kasetach trzyma dużo mocnego contentu i na nasze szczęście postanowił się nimi podzielić z resztą świata. Znajdziecie tam same FAKI w starym stylu, dodatkowo okraszone komentarzem. Piękna sprawa.

6. tryhardtri

Kolejny ananas w tym zestawieniu to Tri Tri-Rudolf. Dosyć specyficzna persona lubiąca takie rzeczy jak grindy w tri-blade’ach na 125mm kołach, wariacje z citric acidami czy zdejmowanie rolki w trakcie grindowania. Idealny backslide w Ultra Wheelsach? Nie ma problemu. Po więcej takich i innych dziwności zapraszam na jego feed.

7 . covidbl8er

Czym byłby dzisiejszy świat bez memów? Nie wiem. Wiem tylko, że rolkowych memów jest jak na lekarstwo więc im więcej, tym lepiej. Mnie śmieszy.

8. demetriosgeorge

Zgadza się, dobrze widzicie – Demetrios George wrócił! Kolejny OG po Randym, który zatęsknił za rolkami. Były Pro rider USD i Franco Shade’a, skaczący wyżej niż Michael Jordan. A styl w jakim powrócił? Oceńcie sami poniżej. This is Sparta!

9. savosin.ilia

Po akcji z kogutem długo (5 minut) zastanawiałem się czy go tu umieścić, jednak doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie nie miał zamiaru zrobić mu nic złego, a trzeba przyznać, że kolega zza wschodniej granicy ma głowę pełną pomysłów i za każdym razem zaskakuje mnie czymś nowym. Rosja 100%.

10. abibas8

ABIBAS to projekt Andrew Nemirowski’ego, nietuzinkowego skejta z USA, u którego odklejenie sięga zenitu. Nie próbujcie tego zrozumieć – to na nic. Oglądanie kompilacji Abibasa jest nieodłącznym elementem rolkowych domówek w Warszawie. Pewnie powiecie, że słabe te wasze melka skoro oglądacie Youtube. Pff możliwe, ale może paradoksalnie są tak mocne bo jest na nich Abibas? #educatedteamridersonly